sobota, 03 listopad 2018 22:54

2019 RAM CLASSIC

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dobre wieści dla miłośników obecnej generacji Ramasmile

Pomimo premiery następcy, który jest już w sprzedaży od jakiegoś czasu, w ofercie pozostanie wciąż dobrze nam znany i coraz bardziej popularny w PL obecny model pod nazwą RAM Classic. Jest on w ofercie od 2013 roku, kiedy to przeszedł znaczną modernizację, za sprawą mariażu Fiata z Chryslerem i utworzenia FCA US LLC (American subsidiary of Fiat Chrysler Automobiles). Wtedy to modernizacji uległa generacja produkowana od 2009 roku. Przebudowane zostało wnętrze pojazdu i doposażone w liczne elementy wyposażenia znane z europejskich modeli Premium. Ram otrzymał nowe lampy LED, doskonałą 8-mio biegową, automatyczną skrzynię biegów ZF montowaną między innymi w BMW M5, oraz w opcji pneumatyczne zawieszenie dostępne w bogatszych wersjach wyposażenia. Z biegim lat powstawały nowe wersje takie jak Rebel czy Limited oraz liczne odmiany edycyjne.

Dla szukających ekskluzywnych wersji mam złe wieści. Ram Classic będzie dostępny w wersji Tradesman, Express, BigHorn/Lone Star oraz SSV (pojazdy specjalne). Tak więc zyski z utrzymania  produkci będą czerpane głównie z połączenia jego stylu i funkcjonalności. Ram Classic otrzyma również trzy nowe pakiety:

  • Chrome Plus dostępny dla wersji Tradesman obejmujący chromowane zderzaki, grill w kolorze nadwozia, 17-sto calowe felgi, system KeyLess Go oraz podłogę wyścieloną wykładziną.
  • Tradesman SXT obejmuje elementy poprzedniego pakietu, plus 5-cio calowy ekran, lampy przeciwmgielne, podwójny układ wydechowy z chromowanymi końcówkami dla modeli z silnikiem V8 oraz 20-sto calowe chromowane felgi.
  • Pakiet Express Black Accent obejmie wszystkie zewnętrzne akcenty z modelu Express jak czarne felgi, czarne lampy przednie oraz czarne emblematy.

 Tym samym na rodzimym rynku amerykanie po raz pierwszy oferują elementy pakietu SXT w najprostszej wersji Tradesman. Kanadyjczycy muszą się zadowolić pakietami z minionych lat produkcji. 2019 Ram Classic jest dostępny z trzema rodzajami kabin oraz trzema długościami paki: 

  • Pojedyncza kabina (Regular Cab) wraz z 8-mio stopową lub 6,4 stopową paką.
  • Quad Cab z 6,4 stopową paką.
  • Największa Crew Cab w standardzie z 5,7 stopową paką Short Bed i w opcji z 6,4 stopową Long Bed.

Poszukujący Rama z pojedynczą kabiną mają do wyboru jedynie Rama Classic. Ta opcja jest na razie niedostępna w najnowszej generacji. Classic dostępny jest z napędem 4x2 i 4x4 w połączeniu ze standardowym silnikiem 3.6-L V6 Pentastar, a w opcji z doskonale nam znanym 5.7-L V8 HEMI. Opcjonalny 3.0-L V6 EcoDiesel będzie dostępny nieco później. Ram Classic na razie jest dostępny w USA i Kanadzie.

Dla wszystkich miłośników marki Ram i posiadaczy obecnej generacji jest to bardzo dobra wiadomość. Przez co najmniej rok obie generacje będą produkowane równolegle, co zapewni mniejszy spadek wartości bardzo udanego i niezawodnego modelu, który jest już z nami od paru ładnych lat...I jak widać zostanie jeszcze dłużej, jako wciąż produkowana i atrakcyjna alternatywa dla znacznie droższego następcy. A czy również tak samo udanego i czy zyska u nas równie dużą popularność, tego jeszcze nie wiemy. Jedno jest pewne. Za sprawą zastosowanej technologi oraz designu i wykończeniu wnętrza jak w modelu Limited, przenosi on Świat amerykańskich Tracków o level wyżej.cool  

 

Media

Czytany 230 razy

Najnowsze posty

 

 

 

KONTAKT

Czekamy na Ciebie

 

 

 

 

COLUMBUS
Krzysztof Dokładański

ul. Bolesława Śmiałego 3
48-300 Nysa
woj. opolskie
Poland

e-mail: columbus.dok@gmail.com 

columbus.dok@gmail.com

tel. +48 694 777 692

 

     

  

 

Samochody
z USA i UE