Import

Jak przebiega proces zakupu auta ?


 

  WYBÓR POJAZDU


Jest to najistotniejszy element całego procesu zakupu i późniejszego importu.
Na tym etapie ustalamy najważniejsze informacje, takie jak akceptowalny zakres uszkodzeń, budżet a także oczekiwania klienta. Pomagamy w wyborze pojazdu i weryfikujemy ewentualny wybór aby uniknąć zbędnej frustracji po zakupie. Należy jednak pamiętać, że ostateczną decyzję podejmuje kupujący.


  PODPISANIE UMOWY


Umowę podpisujemy aby obustronnie zabezpieczyć się w prawnie.
Dodatkowo zabezpieczamy się na wypadek wycofania się klienta po wygranej licytacji. Minimalny depozyt należy wpłacić maksymalnie do dwóch godzin przed licytacją na podany rachunek bankowy.


  LICYTACJA


Każda aukcja ma swoje własne reguły i licytacja przebiega w odmienny sposób. Na każdej aukcji mamy możliwość obstawienia pojazdu w PreBid i zapominamy o aukcji lub możemy wziąć udział w licytacji na żywo. Jest to najbardziej emocjonujący element całego procesu. Aukcja jest elementem dynamicznym i należy pamiętać o bardzo szybkim podejmowaniu decyzji. W niektórych przypadkach mamy możliwość szybkiego zakupu tzw. BuyNow za z góry ustaloną cenę. Należy pamiętać, że do ustalonej ceny doliczana jest opłata aukcyjna, w Kanadzie dodatkowo podatek.


  TRANSPORT


Jest to kompleksowa usługa od zakupu aż do dostarczenia pojazdu do klienta. Korzystamy z magazynów w New York NY, Houston TX, Los Angeles LA, Montreal QC. Mamy możliwość wysyłki pojazdu do wielu państw UE, a odprawy celne dokonujemy w Bremerhaven Niemcy, Gdynia Polska, Roosendaal, Holandia. Cana za kompleksowy transport jest doliczana do kwoty zakupu i kosztów aukcyjnych.

 

 


 Popularne aukcje


Pojazdy na Insurance Auto Auction pochodzą głównie z ubezpieczalni. Zakup pojazdów z takim pochodzeniem jest dużo bezpieczniejszy niż od niezidentyfikowanego sprzedawcy. Mamy większą gwarancję, że pojazd jest w stanie takim jak po kolizji. Ewentualnie został rozebrany do oględzin.


Jest to największa aukcja na której można kupić pojazd w bardzo atrakcyjnej cenie. Należy jednak pamiętać o tym aby przed licytacją dokładnie sprawdzić nasz wybór aby nie paść ofiarą oszustwa. W przeciwieństwie do indywidualnego klienta, mamy większą możliwość sprawdzenia pojazdów w bazach takich jak Autoastat, Poctra. Należy uważać na plagę podszykowanych samochodów przez handlarzy.

 


Jest to aukcja przeznaczona głównie dla dilerów. Większość to pojazdy nieuszkodzone z tytułem Clean Title. Pojazdy pochodzą z odzysku przez banki, zajęcia komornicze, bądź zostały lekko uszkodzone na przykład podczas transportu. Ceny zakupu po uwzględnieniu kosztów importu nie są tak atrakcyjne jak na pozostałych aukcjach. Mamy za to możliwość zakupu całego pojazdu po korzystniejszej cenie niż u dilerów.

 


Kanadyjska aukcja na której kupujemy za dolary CAD. Na tej aukcji bardzo często mamy kosztorys naprawy pochodzący od rzeczoznawcy, przez co mamy większą możliwość oszacowania kosztów naprawy. Dodatkowo pojazdy z rynku kanadyjskiego posiadają metryczny system jednostek miar.

 

 

 

 

KONTAKT

Czekamy na Ciebie

 

 

 

 

COLUMBUS
Krzysztof Dokładański

ul. Bolesława Śmiałego 3
48-300 Nysa
woj. opolskie
Poland

columbus.dok@gmail.com

tel. +48 694 777 692

 

     

KONTAKT

 

Samochody
z USA i UE