środa, 21 listopad 2018 20:58

2019 Ram 1500 zdobył tytuł Green Truck of The Year

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Green Car Journal wybrał Rama 1500 jako 2019 Green Truck of the Year ™. Zostało to ogłoszone 20 listopada na 50tym dorocznym San Antonio Auto & Truck Show w San Antonio w Teksasie.

Redaktorzy Green Car Journal wzięli pod uwagę wszystkie potencjalne modele trucków na rynku amerykańskim, porównując aspekty ekologiczne z tradycyjnymi kryteriami, takimi jak ich możliwości, wszechstronność, bezpieczeństwo, cena i styl. Zwycięzca został wybrany spośród pięciu finalistów przez jury Green Truck of the Year, składające się z ekspertów motoryzacyjnych i personelu Green Car Journal.

"Całkowicie nowy model 2019 Ram 1500 to bezkompromisowy pic-up zapewniający wydajność, technologię i trwałość, a nasz nowy łagodny system hybrydowy eTorque jest dowodem na to, że oszczędność paliwa i możliwości mogą współistnieć" - powiedział Reid Bigland, szef firmy Ram Brand. "Cieszymy się, że otrzymaliśmy nagrodę Green Truck of the Year, potwierdzając naszą pozycję lidera technologicznego na rynku samochodów ciężarowych."

Hybrydowy system eTorque jest jedną z kilku zmian wprowadzonych do Rama 1500, poza zmodernizowanymi ośmiobiegowymi automatycznymi skrzyniami biegów TorqueFlite, redukcjami wagi i ulepszeniami aerodynamicznymi. Hybrydowy system eTorque zastępuje tradycyjny alternator w silniku na agregat silnikowy i 48-woltowy akumulator. Realizuje on szereg funkcji, w tym szybką i bezproblemową funkcję zatrzymania / rozruchu, krótkotrwały moment obrotowy przekazywany dodatkowo na wał korbowy silnika i odzyskiwanie energii hamowania , co poprawia czas reakcji i wydajność.

"Nowy model Ram 1500 odważnie wyraża swoją ogólną konstrukcję, funkcjonalność, mniejszą wagę i znaczącą efektywność przy pełnowymiarowym pickupie" - powiedział Ron Cogan, redaktor i wydawca Green Car Journal. "Dodatkowo, zastosowanie elektryfikacji poprzez łagodną technologię hybrydową eTorque w 3,6-litrowym V-6 i 5,7-litrowym HEMI V-8 jest bardzo atrakcyjne na dzisiejszym rynku. Jest to zasłużone zwycięstwo i tytuł 2019 Green Truck of the Year . "

Jak widać można połączyć duże wolnossące V8 z rozwiązaniami zwiększającymi efektywność silnika i tym samych zachować ducha motoryzacjismile

Czytany 450 razy

Najnowsze posty

 

 

 

KONTAKT

Czekamy na Ciebie

 

 

 

 

COLUMBUS
Krzysztof Dokładański

ul. Bolesława Śmiałego 3
48-300 Nysa
woj. opolskie
Poland

e-mail: columbus.dok@gmail.com 

columbus.dok@gmail.com

tel. +48 694 777 692

 

     

  

 

Samochody
z USA i UE