środa, 26 grudzień 2018 14:40

Starcie Tytanów

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Gdy w jednej linii stają dwa takie supersamochody, szybsze bicie serca jest nieuniknione. Po lewej stronie przecięty czarnymi pasami wściekle żółty, niczym jakiś jadowity gad Ford GT50. Po prawej perłowo białe o ostrych rysach niskiej karoserii Lamborghini Aventador, którego facjata przypomina atakującego rekina.

GT50 napędzany jest 3,5L V6 Bi-Turbo znanym z modelu Raptor lecz tutaj produkuje aż 647 KM i moment obrotowy o wartości 746 Nm. Przyśpieszenie wg producenta to 2,9s do 60 mph (97 km/h). Samochód ten jest bardzo lekki i waży tylko 1521 kg. Waga ta jest okupiona brakiem przestrzeni wewnątrz i praktycznie brakiem miejsca na choćby torbę podróżną. Nie do tego jednak został stworzony. Pomimo mniejszej mocy niż rywal na jego plus przemawia 7-biegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów.

Patrząc na Lamborghini Aventadora wygląda na to, że jest to model pierwszej generacji. Oznacza to, że napędzane jest wolnossącym silnikiem V12 o pojemności ponad 6 litrów i generującym moc 700 KM i 690 Nm momentu obrotowego. Producent deklaruje 2,9 s do 60 mph (97 km/h). Aventador ma przekładnię z jednym sprzęgłem (a ponieważ kosztuje prawie pół miliona $), kierowca nie chciał zbytnio nadwyrężać jego tarcz, jak ma to miejsce podczas startu z miejsca w wyścigach Drag Race. Musimy się zatem zadowolić wyścigami ze startu w czasie jazdy.

W warunkach drogowych przyśpieszenie obu pojazdów jest nieco większe niż obiecują producenci i wynosi około 3 sekund. Przez większość tego wyścigu oba lecą łeb w łeb, ale później zapewne dzięki mniejszej o 180 kg wadze, GT50 obejmuje prowadzenie i zostawia Lambo z tyłu. Inaczej mogłaby wyglądać sytuacja ze startu z miejsca, Aventador miałby przewagę na starcie dzięki napędowi na cztery koła...Tego póki co nie mamy jak sprawdzić i zostanie to tajemnicą dopóty dwa bolidy nie staną znowu w jednej linii, a właściciel jednego z nich będzie mniej dmuchał na zimnewink

Galeria

Media

Czytany 2246 razy

Najnowsze posty

 

 

 

KONTAKT

Czekamy na Ciebie

 

 

 

 

COLUMBUS
Krzysztof Dokładański

ul. Bolesława Śmiałego 3
48-300 Nysa
woj. opolskie
Poland

columbus.dok@gmail.com

tel. +48 694 777 692

 

     

KONTAKT

 

Samochody
z USA i UE